PŁYTKI MARMUROPODOBNE

PŁYTKI MARMUROPODOBNE - JAK JE WYKORZYSTAĆ W ARANŻACJI WNĘTRZ

Chcesz, aby Twoje wnętrze zaskakiwało elegancją i ekskluzywnym stylem? Jeśli tak, to najlepszym rozwiązaniem są płytki imitującE marmur , które obecnie są na szczycie trendów wnętrzarskich. Przy odpowiednim doborze materiału łatwo jest zaadaptować płytki marmurowe do małych pomieszczeń, jak i tych o znacznym metrażu. Dzięki doskonałym parametrom technicznym i szerokiemu wyborowi, materiał ten jest często wykorzystywany nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także w sektorach handlowych i usługowych.

PŁYTKA MARMUROWA: CHARAKTERYSTYKA AKTUALNEGO TRENDU

Płytki imitujące marmur są coraz częstszym wyborem we współczesnych wnętrzach. Płytki marmurowe na ściany i podłogi mają zazwyczaj duże rozmiary, co pozwala na uzyskanie ciekawych efektów. Tego typu płytki stosuje się w kuchniach, łazienkach, tarasach, korytarzach i innych pomieszczeniach. Nadają one domowi lub mieszkaniu niepowtarzalny charakter. Płytki imitujące marmur sprawią, że wnętrza będą wyglądały bardziej elegancko i stylowo.

CECHY MATERIAŁU:

Płytki imitujące marmur nadają się szczególnie do nowoczesnych i eleganckich wnętrz zaprojektowanych w minimalistycznym stylu. Do wnętrz loftowych postaw na ciemniejsze odcienie, a do przestrzeni inspirowanych stylem skandynawskim wybierz jasne płytki marmurowe.

Materiał wykończeniowy stał się alternatywą dla klasycznego marmuru, ale jest bardziej odporny na uszkodzenia. Naturalny marmur jest materiałem dość porowatym i niestety wymaga specyficznej konserwacji. Jednocześnie ceramiczne płytki marmurowe doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. W zależności od miejsca użytkowania wystarczy delikatnie przetrzeć powierzchnię wodą lub użyć detergentu w przypadku bardziej uporczywych plam.

Nadruki i ornamenty na płytkach są bardzo realistyczne. Wynika to z zastosowania technologii cyfrowej. Ten rodzaj płytek wykorzystuje skany słynnego włoskiego marmuru Carrara, naniesione na ceramikę przy użyciu technologii HD.

JAK WYKORZYSTAĆ PŁYTKI MARMUROWE WE WNĘTRZU DOMU?

W dużym pomieszczeniu, takim jak salon czy przedpokój, z powodzeniem można zastosować duże płytki. Mniejsze płytki imitujące marmur sprawdzą się w mniejszej łazience. Oferujemy również szeroką gamę kolorów i wzorów, które z łatwością ułożysz na podłodze lub ścianach. Oferujemy zakup płytek marmurowych w kolorze białym, czarnym, brązowym, grafitowym, beżowym i podobnych. Może być akcentem, a także podstawą w aranżacji niemal każdego wnętrza.

PŁYTKI PODŁOGOWE PRZYPOMINAJĄCE MARMUR

Płytki podłogowe przypominające marmur sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Zapewnia czysty wygląd w przedpokoju lub ciekawy efekt w salonie. Jeśli jest to studio kuchenne, płytki powinny być stosowane zarówno w jego części kuchennej, jak i salonowej. Projekt jest tak uniwersalny, że doskonale nadaje się do różnych obszarów i typów pomieszczeń. Odważni projektanci łączą nawet czarne marmurowe płytki podłogowe z jasnymi płytkami, co również daje ciekawy efekt. Marmurowe płytki podłogowe to także dobry wybór w miejscach publicznych, takich jak prywatne kliniki, gabinety stomatologiczne czy kliniki medycyny estetycznej.

PŁYTKI MARMUROWE W KUCHNI LUB ŁAZIENCE - JAK WYBRAĆ?

Ważnym kryterium wyboru odpowiedniej dachówki jest jakość jej wykonania, która w dużej mierze decyduje o długowieczności produktu. W naszym sklepie oferujemy produkty dokładnie uwzględniając trwałość i wytrzymałość produktu. Jeśli płytki mają być stosowane jako materiał okładzinowy w łazienkach lub kuchniach, muszą być odporne na wilgoć i inne niekorzystne czynniki.

Projektanci wnętrz i klienci naszego sklepu wybierają również płytki marmurowe ze względu na ich szeroką ofertę. Wspomnieliśmy już o dostępnych kolorach, ale warto też zwrócić uwagę na tekstury. Na przykład imitacja marmuru może być świetnym wyborem, jeśli chodzi o łączenie podłóg, kolorów ścian, mebli i akcentów dekoracyjnych.